top of page

Vaimsus, valgus, pimedus

Vaimne tugevus ei tähenda rassimist läbi raskete õppetundide, kannatuste, häda ja vaeva. Vaimne tugevus on oskus teha valikuid ja julgus vastu võtta otsuseid. Ja lahendusi igale probleemile on sul vähemalt kolm: aktsepteerida, muuta, jätta! Kui aktsepteerida ei saa, siis muuda. Kui muuta ka ei saa, siis jäta. Ongi kõik! Ära ela oma elu keeruliseks. Naudi, naera ja liigu oma eluga edasi. Minu vaimne teejuht (Mina tulevkust) pidas mulle kunagi ühel öösel selle teemalise pika loengu, kuidas inimelu ongi reaalselt meil kõigil liiga lühike, et raisata seda fabritseeritud hädale ja vaevale. Ta ütles: "Elus võidab see, kes kõige enam helendab." Ja helenduse all peeti silmas säravat energiavälja, mis helendab senikaua seda võimsamalt, kuni me vinduvate negatiivsete energiamustritega ise oma sisemist tuld kustu ei pane. Kui on viha, pettumus või kurbus, siis tuleb see enda seest välja lasta, mitte teeselda võlts-vaimsust ja käed palveasendis viisakalt kõik alla neelata.

Esmalt tunnista iseendale mida sa tunned, seejärel luba endal olla ja alles siis saab kogu kaos sinust lahkuda. Sa ära jäta ühtegi pinget enda sisse vinduma ja roiskuma, sest sellega teed sa ennast haigeks ja muutudki varjatul kujul passiivselt kibestunuks ja vihaseks. See on juba ohtlik ohtlik!


Ma olen siin aeg-ajalt ennast üsna emotsionaalselt väljendanud, mille peale on osad "valgustunud" saatnud irooniliselt valgust mu teele justkui ma oleksin oma sihi kaotanud, tehes etteheiteid, et ma ei tohiks olla ei kriitiline ega negatiivne. Ma küsin vastu, et see, kes arvustab ja annab hinnanguid teise inimese tundmusele on valguses? Ehk tõesti on tema seal ja mina pimeduses. Aga vahe on muidugi selles, et pimedus on kõik see, millele ei ole veel teadmist ja tõlgendust leitud. Valgus on miski, mis on tulnud avalikuks nähtavale. Valgus on lihtne ja turvaline ette antud valik. Seepärast inimesed seda tahavadki, kuna pimedus on ebamugav endaga tegelemine. Lihtsam on võtta omaks juba teiste poolt ette laotud asju/kriteeriume ja püsida kusagil kujutelmades valgusest. Pimedus on kõikvõimalikkuse kehastus ehk seal on lõputult kõike, mis pole veel avalikuks tulnud. Mistõttu, mida enam pimedust aktsepteerida ehk ilma valehäbita oma pimedama poolega tegeleda, seda valgemaks on võimalik transformeeruda. Ja kas on üldse pimedust? Ma pakun, et on Kõiksus ehk piiramatu teadvus, millele piiratud ligipääsu seostatakse pimedusega/teadmatusega. Suureneb ligipääs laieneb teadvus.

Ja inimese energiakeha helendamise all ei pea ma silmas valgust nagu valgena tõlgendatakse, vaid helendamise all pean ma silmas energiavõimsust ja võnkesagedust vastavalt millele on võimalik korda saata suuri asju ja kogeda iseennast üha enam multidimensionaalsema eluvormina.


Teesklema paneb meid ainult hirm teiste inimeste arvamuse ees ja tahtmine olla teiste jaoks keegi. Paraku, kes ikka kõige enam võlts-vaimsust teeskleb ja sügavale enda sisse pingeid matab, sest vaimsed inimesed ju "ei tohi" vihastada, veel enam seda välja näidata, liiguvad kõige aeglasemalt kui üldse edasi.


Me õpime enda emotsioonaalkeha tervendama ainult läbi emotsioonide väljendamse ja emotsioonidega tegelemise. Mida enam tegeleme, seda enam suudame edaspidi tervemalt probleemidega suhestuda. Ei ole siin midagi häbeneda kui tekib vajadus ennast avada. Mida enam endaga valehäbita tegeleda, seda kiiremini inimene väestub oma energiat hoidma ja seda tasakaalustama. Tuleb mõista, et vastavalt energiale on sinus vastav molekulaarstruktuur (ütles Jaapani teadlane Emoto). Seega on sul valida, kas oled siin elus särav kristall või üks hägune plekk. Paraku enne kellestki säravat kristalli ei saa, kes pole aus iseenda emotsioonide ja tunnete suhtes. Ja ei ole siin mingeid kriteeriumeid, et kui oled meditatsiooniõpetaja või terapeut, et siis on sulle justkui kõik keelatud ja pead olema juba virgunud nagu Buddha. Ei kõnni meie seas siin mingeid Buddhasid ringi. Olen näinud küll neid inimesi, kes ennast "Buddhaks" peavad, imalalt päikest soovivad, kallistamisega võõraid ahistavad ja võlts rahu teesklevad etendavad kodu seinte vahel hoopis midagi muud kui oma klientidele välja näitavad. Paraku fakt on aga see, et inimene helendab täpselt nii palju kui võimsalt põleb tema sisemine tuli ja selle tõelist olemust pole võimalik ühegi maskiga maskeerida.


Julge olla. See ongi sinu tegelemine iseendaga.

Ära karda pimedust. Pimedus on lõputu info-ookean. Kartes pimedust piiratakse enda ligipääsu piiramatule teadvusele. Kujutelmad valgusest ei avarda kellegi teadvust vaid jätavad inimese ette kujutama avardunud teadvust.

1,649 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page