top of page

Tajutoitumisest ja tujutoitumisest


Niipalju, kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi toitumisest. Sageli öeldakse, et kõike tasub tarbida mõõdukalt ning kuulata tuleb oma keha.

Paljude meelest tähendabki oma keha kuulamine seda, et kui tuleb magusaisu, siis tuleb suhkrut täis maiustusi ja kreemitorti süüa, sest isuke ju ütles nii. Kui on krõpsuisu, siis võib südamerahus rasvaseid kartuleid krõbistada ning õlleisu tähendab loomulikult B-vitamiini puudust.


Aga on ka teistmoodi toitumine, tajutoitumine.


Tajude järgi toitumine tähendab seda, et kui inimesel on vajadus mõne konkreetse vitamiini või mineraali järele, siis oskab ta mõistus kuulata, kuidas keha juhatab ta selle toidu juurde, mis neid konkreetseid vitamiine ja mineraale sisaldavad. Ükski kreemitort, hamburger ega valge nisujahu sai ei sisalda vitamiine ja mineraale, mida meie organism loomulikul kujul vajab.


Kogu töödeldud toidu, mille järele meil isu tekib, aga mis ei sisalda ühtegi kasulikku vitamiini, mineraali ega muud vajaminevat ainet, võib koondada ühise nimetuse alla „tujutoitumine“. Kõik naturaalne, mille järele keha isutab ning januneb, on tajutoitumine.


Kui sul on rämpstoidu isu, siis pole see sulle keelatud, aga võiksid mõelda, mis tuju sul on, mis seda isu tekitab ning miks sul selline tuju on.


Toitumine on üks olulisemaid tujude peegeldusi ja keha kaudu tajude kõnelusi. Toitumisest sõltub paljuski inimese sagedus.


Olen enam kui kümnes erinevas maailma riigis õppinud toitumist ja toidu valmistamise kunsti ning lisades sinna juurde teadmisi, mis asuvad väljaspoole füüsilise reaalsuse piire on kõigest kokku saanud üks eriti teistmoodi põnev ja praktiline koolitus.


Me räägime toitude ja toitumise spetsiifilisest energeetikast ning selle mõjust inimese sagedusele. Õpime keha mõttejõul tasakaalustama ja tervislikele eluviisidele häälestama. Teeme harjutusi, kuidas muuta oma isusid. Iga osaleja saab ettevalmistatud konspekti koos harjutustega.


Registreerimine koolitusele on algolemuse kodulehe kaudu avatud. Veel on 6 vaba kohta. Leiad sündmuse siit: https://www.algolemus.com/.../koolitus-toitude-ja...


Muidu toiduhuvilised leiavad retsepte ja ideid minu instagramist: https://www.instagram.com/algolemus/


246 views0 comments

Recent Posts

See All

Psühholoogi soovitus!

Olen alati olnud seda meelt, et kõigepealt tuleb oma probleemid püüda välja selgitada meditsiiniliselt ja psühholoogiliselt, paralleelselt ka spirituaalselt ning alles seejärel otsida põhjuseid müstik

Comments


bottom of page