top of page

Muretsemisest

Täna unustasin ennast tugitooli istuma kui järsku kella vaadates oli mitu head tundi juba möödunud.


Esitasin endale küsimuse, et mille põnevaga oma aega sisustanud olin, et aeg linnulennult mööda sai?

Vastuseks tuli muretsemine.

Ma kadusin oma muretsemise sisse nii ära, et ülejäänud maailm kadus koos minuga.

Aeg on minu kalleim vara ning oli ikka valus küll seda niisama arutult raisata, kuigi jah, vahel tuleb ka mitte millegagi tegelda.


Seepeale kiirustasin tütrega randa mediteerima.

Meil on välja kujunenud oma lemmik rand, kus on ihult ja hingelt väga toetav olla. Niipea kui hingasin sõõmu värsket mereranna õhku sisse, sain tunda pehmet tuulekest ja sooja päikesepaistet oma näol, hakkasid hajuma ka muremõtted.

Meditatsiooni tehes tabas mind suur üllatus. Järsku vahetasin just nagu dimensiooni. Tõusin ühest maailmast välja ning sisenesin järgmisesse. Selle kaudu sain ma väga olulise taipamise muretsemise kohta: muremõtetesse kinnijäämine on nagu paksu muda sisse astumine, kuhu jalad kinni jäävad, aga ei liigu edasi ega tagasi vaid uputavad su hoopis sohu.


Sellest inspireerituna kirjutaisn ka kiire kanalduse muretsemisest.


MURETSEMINE


Muretsetakse raha. Muretsetakse endale tööd. Muretsetakse asju. Muretsetakse omale kodu. Muretsetakse ette ja muretsetakse taha. Muretsetakse teemade pärast, mida muuta ei saa. Isegi muretaigen on välja mõeldud, millest muretaigna kooki küpsetada.


Mure on nagu pea murdmine, mis paneb pea valutama, võtab une ära, ei lase keskenduda, teeb ärevaks ja ajab kihelema, paneb närviliselt ühe kohapeal tammuma.


Muretsemine on sama hea mis palvetamine, soovide soovimine ja manifesteerimine. Seda ainult vahega, et keskendutakse kõigele sellele, mida me ei taha.


Kui raha tuleb läbi mure, siis on sellel raskuse ja vaesuse energia küljes, mis ei jää meie juurde püsima.


Kui töö tuleb läbi mure, siis saab töö olema keerukas ning väsitav.


Kui muretsetakse omale asju, siis need asjad tulevad aeglaselt ja suure tõenäosusega me kaotame need.


Kui muretsetakse endale kodu, siis suure murega tulnud kodus puudub õnn ja kodusoojus.


Muretsedes teemade pärast, mida me muuta ei saa, rikutakse oma praegune hetk ja kena päev.


Muretaignast kook teeb paksuks, sest on suure rasvaine- ja jahu sisaldusega ning vähese vedelikuga tainas.


Muretsemine toodab kehas kortisooli, mis on stressihormoon ja see paneb meid rohkem sööma, vähem magama ning võib mõjutada keha insuliini taluvus ja seeläbi tõsta kehakaalu.


Lihtne on teile kõigile kergemeelselt soovitada, et ärge teie küll muretsege, ja parem tõstke oma sagedust! Aga, kui inimene on juba suures mures, siis võib olla ta kadunud omaette maailma, kust on keeruline ennast välja tõsta.

Selle asemel, et naiivselt kõigile soovitada, et ärge muretsege, ma parem soovitan teile MEDITEERIMIST! See on efektiivseim viis teadvuse ümberhäälestamiseks, olenemata, millises mudaaugus meel parasjagu viibib.


Luban, et lisan peagi osalejatele online meditatsiooni, aga seni kasutage Algolemuse meditatsioonikaarte või leiate üht-teist ka oma isiklikest märkmikest või raamatutest.


Oleme küll karantiinis, kuid see ei takista meil viibida võimalikult palju looduse keskel värskes õhus. Puhas õhk ning päikesepaiste on parimad viiruse peletajad, enesetunde turgutajad ning meeleolu värskendajad. Tehke siis juba üks meditatisoon endale, miks mitte ka oma lastele ja kaaslasele.


Ilona Karula /www.algolemus.com/

243 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page