Kohustuslik lugemine käbinäärmest

Järgnev peatükk on raamatust “Iidsed õpetused algajatele”. Hea lühike ning konkreetne ülevaade. Sellest peatükist on sul võimalik õppida vaimse keha ühe tähtsaima energiakeskuse, “kolmanda silma” äratamist, täpsemalt öeldes taasäratamist. Kui see on saavutatud, oled asunud psüühilise arengu ja vaimse kasvu teele.

Väljendiga “kolmas silm” viidatakse kuuendale ehk kolmanda silma tšakrale, mis asub lauba keskel. Kolmanda silma tšakra on tihedalt seotud käbinäärmega. Ajus paiknev käbinääre on jäänud arstiteadusele mõistatuseks. Kuid teadlased on siiski ühel nõul, et käbinääre töötab kui sisemine kell ja et seda mõjutab valgus. Pimeduse saabudes hakkab käbinääre tootma melatoniini-nimelist hormooni, päevavalguses hormooni tootmine lakkab. Paljud teadlased usuvad, et perioodilised tujukõikumised (näiteks talvemasenduse ehk sesoonse depressiooni) võib käbinäärme arvele panna. Viimastel aastatel on arstid ja teadlased näidanud, et valgusteraapia on talvemasendust põdevatele patsientidele tõhusaks abivahendiks.

Käbinääre kuulub sisenõrenäärmete ehk endokriinnäärmete hulka. Kreekakeelne sõna endo tähendab “sees” või “sisemine” ja sõna krinein “eralduma”. Sisenõrenäärmed, mida vahel nimetatakse “viimajuhadeta näärmeteks”, vabastavad hormoone otse vereringesse. Kõik sisenõrenäärmed töötavad üksteisega kooskõlas.

Usutakse, et käbinääre on seotud ka paljunemisega; see töötab konjunktsioonis ajuripatsi ja aju hüpotalamuse piirkonnaga. Käbinääre on eksitav nimetus, tegelikult on tegemist organiga.

Prantsuse filosoof René Descartes pidas käbinääret “hinge asupaigaks”, kohaks, kus vaim ja keha saavad kokku. Iidsetel aegadel olid müstikud ja vaimsel teel käijad sellest keha ning vaimu ühendusest teadlikud. Käbinääme õige arendamine ja kasutamine oli intuitsiooni ja psüühiliste omaduste võtmeks, sest just sinna on talletatud intuitiivsed võimed ja loovus.

Lapseeas funktsioneerib käbinääre korralikult, lastes vabalt kasutada intuitsiooni, loovust ja ülemeelelisi võimeid. Paljud lapsed on võimelised nägema aurasid või inimest ümbritsevat valgust. On lapsi, kes suudavad näha ja suhelda surnud sugulaste, vaimsete teejuhtide ja inglitega. Sealt on pärit paljude laste “kujuteldavad sõbrad”.

Tavaliselt hakkavad umbes kaheteistkümnendal eluaastal paljude laste ülemeelelised võimed kaduma, mitte puberteedi tõttu, vaid seepärast, et meie ühiskond taunib nende kasutamist. Meie haridussüsteem tähtsustab loogilist mõtlemist ja analüüsivõimet. Paljud lapsevanemad, pedagoogid, autoriteetsed isikud ja teised täiskasvanud suhtuvad laste ülemeelelistesse võimetesse eitavalt, arvates, et tegemist on elava kujutlusvõimega, või süüdistades last lugude väljamõtlemises. Näiteks võib tädi või onu arvates olla “kujuteldav sõber” puhas fantaasia vili. Võib-olla saab laps algkoolis õpetajalt noomida, kui ta räägib värvidest, mida näeb inimeste ümber. Niisugune vanameelne suhtumine on põhjustanud paljudele andekatele lastele pöördumatut kahju. Kui käbinäärmesse suunatakse vähem energiat, siis käbinääre atrofeerub ja hakkab lubjastuma. Niisugused suured füüsilised muutused käbinäärmes põhjustavad intuitsiooni ja ülemeeleliste võimete nõrgenemist. Kahekümnendaks eluaastaks on paljud noored täiskasvanud oma võimed täielikult kaotanud.