top of page

Helge tumedam pool


Naljakad on need kõrgelt vaimsed neutraalsed tingimusteta armastust viljelevad inimesed, kes pajatavad spirituaalseid lugusid, kuidas praegune aeg tuli selleks, et juhatada üks osa inimkonnast paremasse imede maailma ja teine osa jääb siia põrgusse maha. Loomulikult ei saa uude paremasse maailma siseneda kindlasti need inimesed, kes rääkijale endale ei meeldi! Vau, lihtsalt väga neutraalne.

Seega jään hea meelega siia "põrgusse" koos nendega maha, kes elavad pigem oma sõnade järgi kui teesklevad silmakirjalikku erapooletust, mille neutraalsus väljendub selles, et pool on enda sees salaja ära valitud.
Siinkohal tekkis tahtmine jagada teiega peatükki "Hingesõnumite" raamatust, kuidas hea inimene pole mitte vaikne ja hea, vaid hea inimene tegeleb endaga varjamatult ja valjult, et olla hea.


/Inimene, kes julgeb väljendada ennast avaralt, häbenemata oma eksimusi ja pahupoolt, suudab üle elada ka selle, kui teda hukka mõistetakse, maha murtakse ja kriitikaga materdatakse. Sest vastasel juhul hoiaks ta ju kogu oma pimedama poole enda teada.

See inimene õpib, muutub, terveneb ja transformeerub teadlikumaks ja paremaks kui kes iganes teine siin ilma peal, sest teised tuletavad oma hukkamõistuga talle pidevalt tema puudusi ja kõverusi meelde. Seevastu inimene, kes teeb ainult head nägu teiste ees, käitub alati eksimatult ja veatult, on laitmatu ja puhas nagu prillikivi, kelle sisemine pime ala ja pahupool on teada ainult talle endale, temast ei saa eal teadlikku ja paremat inimest. Sest need, kes hoiavad oma puudused ainult iseendale, kipuvad neid kõige sagedamini unustama, kuniks nad isegi neid ei tunnista, ammugi mitte ei vaevu nendega tegelema. Seepärast ei tasu kunagi häbeneda iseennast sellisena, kes me oleme – ka tumedamana, kui oleks viisakas välja paista. Kartma peaks hoopis kõiki valgusekandjaid, kes kunagi ei tunnista ühtegi oma viga.

Sa võid olla ilus oma valguses. Aga sa oled avarduv oma pimeduse kaudu. Valgus on kõik see, mis on juba teada ja kõigile nähtav. Pimedus on kõik see, mis pole veel teada ega nähtavale tulnud. Seega, igaühele, kes aktsepteerib oma pimedust, on palju peidetud aardeid varuks. Sinu tumedam pool on nagu munakoor, mille pragunedes sünnib elu sinu olemuses üha puhtamana ja aina uuesti./


Ilona Karula "Hingesõnumid"

463 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page