Tujutoitumine ja tajutoitumine

Praegu on energeetiliselt hea aeg võtta ette muudatusi oma toitumises. Sellest tulenevalt jagan põgusaid mõtteid tuju ja taju toitumisest.

Niipalju, kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi toitumisest. Sageli öeldakse, et kõike tasub tarbida mõõdukalt ning kuulata tuleb oma keha.

Paljude meelest tähendabki oma keha kuulamine seda, et kui tuleb magusaisu, siis tuleb suhkrut täis maiustusi ja kreemitorti süüa, sest isuke ju ütles nii. Kui on krõpsuisu, siis võib südamerahus rasvaseid kartuleid krõbistada ning õlleisu tähendab loomulikult B-vitamiini puudust.


Aga on ka teistmoodi toitumine, tajutoitumine.


Tajude järgi toitumine tähendab seda, et kui inimesel on vajadus mõne konkreetse vitamiini või mineraali järele, siis oskab ta mõistus kuulata, kuidas keha juhatab ta selle toidu juurde, mis neid konkreetseid vitamiine ja mineraale sisaldavad.

Ükski kreemitort, hamburger ega valge nisujahu sai ei sisalda vitamiine ja mineraale, mida meie organism loomulikul kujul vajab.

Kogu töödeldud toidu, mille järgi meil isu tekib, aga mis ei sisalda ühtegi kasulikku vitamiini, mineraali ega muud vajaminevat ainet, võib koondada ühise nimetuse alla „tujutoitumine“. Kõik naturaalne, mille järele keha isutab ning januneb, on tajutoitumine.


Kui sul on rämpstoidu isu, siis pole see sulle keelatud, aga võiksid mõelda, mis tuju sul on, mis seda isu tekitab ning miks sul selline tuju on.


Toitumine on üks olulisemaid tujude peegeldusi ja keha kaudu tajude kõnelusi.

Tunneta oma keha ja teadvusta oma tuju, vaid nii võimendad oma taju. Tujude teadvustamine on esimene suur samm tajumiseni.


Ilona Karula "Hingesõnumid" www.algolemusshop.com

87 views0 comments

Recent Posts

See All

Kas paha konflikt või hoopis õnnis pääsetee?

Andestamine, unustamine, lahti laskmine on ühed väljakutsete rohkemad teemad, millega inimkehastuses rinda pista. Olete ehk kuulnud ennast või kedagi teist ütlemas neid sõnu: „Ma olen täielikult a

Kas asjad teevad õnnelikuks?

Tänaseks mõtteaineks on küsimus, kas asjad meid õnnelikuks teevad? Hiljuti küsis üks osaleja murelikult, et kas asjad võivad teha õnnelikuks või on see pigem primitiivne mõtteviis? Teemat arutledes le

Edulugu

Kõiksuses on pikemat aega üleval olnud sõnum, mille üle oleme Stuudios palju arutlenud: "Kui sul ühtegi võimalust ei ole ja kuidagi enam ei saa, siis tea, et väljaspool füüsilist reaalsust alati saab!

© 2020 by Ilona Karula