top of page

Toimiva suhte saladused


Täna lähevad trükki minu uued üli sensuaalsed, ilusad ja sisukad suhtekaardid, mis kinnitavad üle seda, mida sa oma südames juba tead.


Annan peagi teada ka erihinnaga eeltellimise võimalusest.


Selleks puhuks tõstan siia Instagramist ümber ühe suhete teemalise postituse.


Tõtt-öelda ei armasta ma üldse suhte teemalisi tarkusi ega nõu jagada, sest mehed, naised, suhted, maitsed, vajadused, eelistused -need kõik on kõigil erinevad. Seetõttu tundub eriti jabur hakata suhete teemadel targutama, hoolimata, et oleme abikaasaga üle 22 aasta edukas koosluses püsinud. Aga toimiva partnerluse saladusi küsitakse pidevalt ning siiski on nende aastate jooksul mõningaid tähelepanekuid kogunenud.

Pildistas Vivian Ainsalu


* Kui suhtes ollakse häälestunud vastastikku sellele, et teisel oleks hea ja samal ajal paralleelselt seatakse ennast suhtes esikohale, arvestades asjaolu, kuidas teine ennast tunneb, siis saab sündida ainult edulugu.


* Olenemata suhte staatusest vajab iga inimene õnnelik olemiseks hingelist vabadust, et ennast läbi hinge vabalt väljendada: sõnades, tegudes, oma vaimus, mõtetes ja olemises. Kui üks peab vastutama mehaaniliselt finantside eest ja teine täitma mõnda muud rutiinset rolli, sest meestel on meeste tööd ja naistel naiste tööd, siis varem või hiljem lõpeb ka kõige kaunimalt alanud armastuslugu fiaskoga.


* Hästi oluline on asju teha koos ja olla partners in crime.


* Suhe ei saa olla kunagi rahuldust pakkuv kui üks osapooltest on õnnetu, mil andmine ja vastuvõtmine ehk jagamine pole tasakaalus. On täiesti normaalne, et vahel valmistab õhtusöögi hoopis mees ja see on neetult seksikas.


* Naised, kes on liiga perenaiseks olemise rollis kinni ja mehed, kes on ülemäära peremeheks olemise rollis sees pole kunagi valmis meeletusteks. Ja see on allakäigu trepp keskpärasesse igavasse suhtesse.


* Murdumise hetk saabub siis kui partnerit ei hinnata, mõisteta ega panda tähele. Oma kaaslast võetakse koos rolli ja kohustustega iseenesestmõistetavalt. Siis võidakse tõepoolest maanduda teinekord seal, kus leitakse vaheldust ja on huvitavam.


* Mehed on väsinud ja naiste pead valutavad ainult igavusest, rutiinist ja üksluisusest. Iga suhe vajab uudsust, värskendust, raamidest välja astumist, julgust, uudishimu ja seikluslikkust.


* Suhte kvaliteedi vundamendiks on ühtne vaimne tasand, mida toidavad sügavamad vestlused kui ühmamine “mida õhtuks süüa teeme?”


* Tervislikes suhetes ei pea teist allutama, kellelegi alluma ega kuuletuma. Mõlemad partnerid mõistavad ja austavad teineteist läbi tunnetuse, emotsionaalse intelligentsuse, südametunnistuse ja eetiliste piiride kompamise.Pildistas Vivian Ainsalu MUAH Jana Boberg

584 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page