top of page

Saladustest kubisev Tiahuanaco linn

Katkend Erich von Dänikeni "Jumalate kaarikutest".


Tiahuanaco linn kubiseb saladustest. See linn asub üle 3850 meetri kõrgusel ja inimasustusest väga kaugel. Selleks, et jõuda Peruu linnast Cuzcost Tiwanakusse ja kaevamiskohtadesse, tuleb reisida mitu päeva rongi ja paadiga. Mägiplatoo meenutab mõne tundmatu planeedi maastikku. Seal tundub füüsiline töö piinav igaühele, kes ei ole kohalik. Õhurõhk on umbes poole madalam kui merepinnal ja õhu hapnikusisaldus on väike. Ja ometi oli sellel platool kunagi tohutu linn.


Tiahuanaco traditsioonidest ei ole tänapäeval midagi teada. Ehk peaksime olema rõõmsad, et praegusel juhul ei saa põhjendatud vastuste andmiseks tugineda pärilikule õigeusu õpetusele. Varemete kohal, mis on ääretult vanad (me ei tea veel täpset vanust) lasub minevikuudu, teadmatus ja salapära.


100-tonnistele liivakiviplokkidele on laotatud 60-tonnised seinaplokid. Äärmiselt täpsete nurkadega siledad pinnad on ühendatud tohutute ruudukujuliste kividega, mida hoiavad koos vaskkinnitid. Lisaks on kõik kiviehitised erakordselt hästi tehtud. 10-tonnistest kiviplokkidest leitakse 2,4 meetri pikkuseid auke, mille otstarvet ei ole siiani selgitatud. Samuti ei aita Tiahuanaco mõistatuse lahendamisele kaasa 5 meetri pikkused ja ühest tükist välja lõigatud kulunud plaadikivid. 1,8 meetri pikkused ja 0,5 meetri laiused kivist veetorud vedelevad igal pool nagu lelud, need on ilmselgelt tekkinud mõne katastroofi tagajärjel. Nende leidude täpne teostus hämmastab meid. Kas meie esivanematel Tiahuanacos polnud muud paremat teha, kui kulutada aastaid – ilma tööriistadeta – nii täpsete veetorude ehitamisele, et tänapäevased betoon-torud tunduvad nendega võrreldes käpardite kätetööna?


Ühes nüüdseks taastatud hoovis on kivipeade kogum, mis lähemal vaatlemisel näib koosnevat eri rassidest, sest mõnel näol on kitsad ja teisel täidlased huuled; mõnel pikk ja teisel kõver nina; mõnel väiksed ja teisel suured kõrvad; mõnel pehmed ja teisel nurgelised näojooned. Ja mõnel on peas veider kiiver. Kas kõik need tundmatud tegelased püüavad edastada mingit sõnumit, mida ma ei saa või ei taha mõista, kuna meid takistavad meie kangekaelsus ja eelarvamused?

Üks Lõuna-Ameerika suuri arheoloogilisi imesid on ühest tükist koosnev Päikesevärav Tiahuanacos – hiiglaslik skulptuur, mis on ligi kolm meetrit pikk ja viis meetrit lai ning raiutud ühest kiviplokist. See müüritis kaalub hinnanguliselt üle kümne tonni. 48 ruutu kolmes reas külgnevad olendiga, kes kujutab lendavat jumalat.


Mida räägib legend salapärasest Tiahuanaco linnast?


See pajatab kuldsest tähtedelt tulnud kosmoselaevast. Sellel laeval oli üks naine, kelle ülesanne oli saada ürgseks Maa emaks. Oryanal oli ainult neli sõrme, mis olid ühendatud ujunahkadega. Ta sünnitas 70 maist last ja naasis seejärel tähtedele.

Tiahuanacos on tõesti kaljujooniseid, millel on kujutatud neljasõrmelisi olendeid. Nende vanust ei ole võimalik tuvastada. Mitte keegi polnud kunagi Tiahuanacaot purustamata linnana näinud.

Mis saladust see linn varjab?


Loe edasi Erich von Dänikeni megateosest "Jumalate kaarikud", mille leiad meie kirjastuse e-poest https://algolemusshop.com/collections/frontpage/products/raamat-jumalate-kaarikud või raamatupoodidest üle Eesti.


Tule ka meie Eluvaim kirjastuse instagrami jälgijaks: https://www.instagram.com/eluvaim.publishing.co

135 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page