top of page

Pealpool pilvi

Ära lase kunagi halba lõplikult ja sügavalt enda sisse, isegi kui tunned, et hing on saanud haiget ja süda tunda valu.


Hiljuti teatati meie perele lähedaste poolt, et oleme halvad lapsevanemad, kuna kasvatame oma last teistmoodi kui teised, väljudes vanamoodsatest arusaamadest ja tavaühiskonna normide piiridest. Selline äkiline teadaanne kriipis väga hinge, mille peale ausalt öeldes isegi purunesin hetkeks seest. Ma ei olnud veel valmis kuulma neid etteheitvaid sõnu, mis varem või hiljem ühe lapsevanema kõrvu vist kellegi kolmanda isiku suust võivad kunagi lipsata.


Täna massaažilaual saabus mulle meeldetuletus läbi laulu, mis salongi kõlaritest sessiooni lõpul kostus. See oli kui koputus pähe, et hea ja halb enesetunne sõltuvad ainult inimesest endast ja mitte sellest, mida keegi ütles või mõtles.

Me ei saa kunagi muuta teiste arvamust endast, aga me saame alati valida, keda ja mida me oma ellu lubame ning kuidas ennast kohelda laseme. MEIE ENESETUNNE ON 100% MEIE ENDI OTSUSTADA JA VALIDA!

Pole vaja mahutada ennast sinna, kuhu sa ei mahu ja kus sind ei võeta eales omaks. See on sama hea nagu kanda kolm numbrit väiksemaid riideid, mis muudavad su naeruväärselt kentsakaks ja pigistavad su hinge korsetina kokku.


Päike paistab pealpool pilvi ja sinna saame tõusta siis kui jätame endast raskused maha.


Kui tahad, et sul oleks hea, siis võta enda sisse hea. Vali oma ellu hea. Veeda oma hetked nendega, kellega sul on hea. Ei ole see veri midagi paksem kui vesi. Kaunite suhete mustreid tikivad hingeniidid, mitte vereliinid.


Siinkohal jagan ka teiega Helin-Mari Arderi kaunist päikeselaulu.


Pealpool pilvi paistab päike, päikene,

küll sealt maailm tundub väike, väikene.

Sule silmad ja sa tead, ja sa tead, möödas halb jääb järgi hea, vaid hea.

Pealpool pilvi paistab päike, seda tea.

Kui su südames on päike, päikene,

siis su süda pole väike, väikene.

Lase sisse kõik mis hea, mis on hea,

ära halba meeles pea, ei eal !

Siis sa ise oled päike, soe ja hea !
Ilona Karula /www.algolemus.com/ Kõiksuse Kanaldused Stuudio

219 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page