top of page

Mugavused ja ebamugavused

Hiljuti vestlesin taas ühe toreda naisterahvaga, kes tunnistas ausalt, miks ta oma elus suuremalt jaolt kuhugi ei jõua ja asjadega hakkama ei saa.

Nimelt on teda kasvatatud selliselt, et kui ei taha, siis ära tee. Kui ei jaksa, jäta pooleli. Kui on ebameeldiv, siis loobu. Nüüd on tal see muster sees ning iga suurema väljakutse ees vajutab ta pidurit, lükkab töid homsesse ja muutuseid kaugesse tulevikku edasi. Ta pole kunagi millekski päriselt valmis, samal ajal kui teised, kellel on pool tema talendist, surfavad oma unistuste elu suunas võimaluste lainetel.Ilus, vahva ja rahuldust pakkuv elu, mis müstilisel kombel jookseb ise kergusega kätte, on tore filosoofia poe taga arutamiseks küll, kuid reaalses elus tuleb 2 aastat ebamugavusi kogeda, et järgnevad 12 aastat oleks mugav, kena figuuri saavutamiseks tuleb 20 minutit päevas trenni teha, et ülejäänud 20 aastat oleks ilus keha, tüütul palgatööl tuleb mingi osa oma aastatest käia, et tulevikus tekiks nägemus organisatsiooni sisesest struktuurist ja oskustest luua ise edukaid töökohti jne.


Elus ei pea kõike tegema vastumeelselt, kuid on oluline ära tabada, millal tasub pingutada omade eesmärkide ja unistuste elluviimiseks ja millal tasub tõmmata pidurit kui oleme liialt jagamas ennast võõraste eesmärkide ellu viimisele.


Jätan siia 10 meeldetuletust nendeks alla andmise hetkedeks kui kipume fookust oma eesmärkidelt ebamugavuste tõttu kaotama.


1. Kui sa soovid oma ellu uut ja paremat, siis ei tohi karta koondamisteadet ega suhete katkemist, sest uue tulekuks peab laskma vanal minna.


2. Kui sa tahad puhastuda, siis ei peaks kartma haiguseid, ebamugavusi ja muutuseid, sest puhastumise käigus mustus ilmutab ennast põhja asemel pinnal.


3. Kui sinus on tahtmine olla teadlik ja tundlik, siis ei peaks pelgama koledust, sest mida avatumaks muutuvad inimese tajud, seda selgemini hakatakse kogu toreduse kõrval kogema ja läbi nägema ka kõike seda, mis ei ole meeldiv.


4. Kui sa igatsed lahkemat maailma enda ümber, siis, nagu ütlevad klassikud, tuleb sul esimesena naeratada peeglisse.


5. Kui sulle on oluline paljudele meeldida, siis küsi endalt, kas sa iseendale sellisena meeldid? Kui me endale ei meeldi, siis pole meil kasu teistele meeldimisest, sest hinges oleme ikka üksinda. Kes kõigile meeldib on üpris kahtlane.


6. Kui soovid ilusamat figuuri, siis ei peaks oma samme premeerima pasta ja pitsaga, sest trenni asemel muudab toitumine keha saledaks. Treening visandab ja disainib, toitumine voolib ning viib plaani ellu.


7. Kui oled otsustanud olla terve, siis tervisliku toitumise kõrval on veelgi olulisem omada tervislikku meelelaadi. Toksilised tunded ja lahendamata stressid tühistavad kogu tervisliku toitumise.


8. Kui sinus on eesmärk suurendada finantsilisi sissetulekuid, siis tuleb ilusate ja rikaste põlgamise asemel häälestuda oma annete jagamisele, et vahetusenergiana raha tagasi saada. Seni kuni teiste ilusa elu pärast on okas hinges ei olda võimelised endale ilusat elu looma, sest me väärime täpselt seda õnne, mida soovime teistele.


9. “Ära riski,” “Ole ettevaatlik,” “Vali turvatunne,” on kõige hullemad nõuanded, mida keegi sulle anda võib. Kui sa pole enam 3-aastane, siis neid nõuandeid kuulda võtta on liiast. Mitte millegagi riskimine on kõige suurem riskimine jääda ilma headest võimalustest siin elus.


10. Kõige olulisem on õppida kasutama ja suunama teadlikult oma mõttejõudu, sest seal, kus asub sinu tähelepanu, sinna suunad oma väe. Suunatud vägi toidab alati seda, kus, kelle ja mille juures ta kohal on. Otsusta probleemide asemel keskenduda lahendustele ja sa näed, kuidas oled võimeline looma paremat!Pildistas Vivian Ainsalu MUAH Jana Boberg

463 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page