top of page

Kes me oleme?

Updated: Nov 13, 2018
Inimesed? Inglid? Tulnukad? Ükssarvikud? Hinged? Vaimud? Tähetolm? Looja tahte akt? Kõik need korraga? Või midagi veel enamat ent lihtsamat?Terve meie eksistents on Universumi suurim müsteerium, millele on püütud vastust leida sama kaua, kui inimesed on eksisteerinud.

Eksistentsiaalsest olemasolust on kujunenud aastatega minu peamine uurimisobjekt, mille osas olen jõudnud nii elu mõtteni kui ka elu mõttetuseni välja, sest elus pole midagi püsivat ega jäävat.


Ainus püsiv aspekt enda olemasolus, mille olen suutnud tuvastada, on teadvus, läbi mille toimub eksistentsiaalne enesemääratlus. See tähendab, et vastavalt teadvuse seisundile on võimalik kogeda ennast kellegi või millegina.


Näiteks meditatsioonipraktikates, kui läheme väga avardunud teadvuse tasanditele, kogevad inimesed sageli, kuidas nad kehastuvad ümber puhtaks valguseks, läbipaistvaks energiaks või algosakesteks. Delfiinide teadvusega ühinedes on kogetud ennast delfiinina või mõne vee all hingava olendina selliselt, et inimene saab kätte reaalse tunde, mida tähendab vee all hingata. Sama efekti kutsuvad esile psühhedeelikumid, lastes meie teadvusel ümber kehastuda taimemaailma või veel kuhugi mujale. Minu isiklik kogemus kinnitab, et läbi muutunud teadvuse seisundi on võimalik päris kindlasti saada osa eksistentsist olla üks või teine olemusvorm.

Näiteks kui ma töötan inimesega personaalselt, siis viin ennast paralleelselt tema teadvuse tasandile. Nii suudan ma kõige selgemini tuvastada, millises seisundis ta viibib ja kuidas oleks kõige tõhusam teda toetada.


Alati ei tasu iga teadvuse tasandiga ennast ka väga julgelt ühendada, eriti kui on tegemist mõne negatiivse või laastava kogemusega. Näiteks kui soovitakse läbi selgeltnägemise saada infot kellegi hukkumise kohta ja viimane on uppunud, siis võime ka ise kogeda lämbumist või uppumise tunnet. Minul oli sarnane kogemus, kui pidin tuvastama ühte suitsiidijuhtumit ning “nöör” ümber kaela võttis mu hinge ohtlikult reaalajas kinni.


Siit ka vastus küsimusele: kes me oleme?

Me võime olla teadvus, kes määratleb ennast läbi kohalolu. Me oleme see, kus on meie teadvus.


Loe edasi peagi ilmuvast raamatust "Hinge valede nõiaring" (November 2018).

Ettetellimine erihinnaga 15

www.algolemus.com/shop


1,226 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page