top of page

Hinge tee

Mind on südamest liigutanud hetked, mil inimene elurõõmust helendades teatab, et nüüd on ta maitse suhu saanud, mida tähendab tõeliselt olla oma hinge teel või millised muutused hakkavad toimuma siis kui hinge teeots alles paistab.


Hing käivitab jõu


Hingel on vääramatu jõud, millega on võimalik teha kõike. Hingejõu aktiveerudes ärkab kirg, võimendub pühendumus ja suureneb teotahe sedavõrd, et inimene vajab vähem toitu ja und, ilma, et teda saadaksid väsimus või nälg. Olles ise seda kõike kogenud on tekkinud tundmusi, et kas inimene üldse peab nii palju sööma ja magama? Süüakse ju peamiselt emotsioonidest ja magatakse tülpimusest –eluväsimusest. Neid eluväsinud nägusid on kahjuks ümberringi liiga palju, mis näitab, et hingejõud läheb kuhugi mujale, mitte enda potentsiaali realiseerimisse. Olude sunnil tehakse tööd, mis ei meeldi, õpitakse vale eriala, vaeveldakse majanduslikes raskustes, millest on kujunenud tänapäeva elu paratamatus. Otse loomulikult ei ole see elu, milleks me siia kehastusime.Hing on elu kandev alge. Seega on hinge ülesanne kanda elu, mis tekib siis kui me kogeme midagi läbi hinge.
Kui hing on “valinud” kehastumise Maal inimesena, siis soovib hing läbi siinse eksistentsivormi midagi kogeda. Ja kuna hing on tulnud kogema, siis kogemus peab tulema läbi hinge. Ehk hinge vaatenurgast on elu mõte elada hingest kogu hingele. Meie elu on läinud korda siis kui oleme oma hingele andnud toitu. Hinge toit on kõik see, mis pakub sulle rahulolu, terviklikkust, kus midagi pole üle, midagi pole puudu, kõike on täiuses ja külluses. Hinge toiduks võib olla mõne hea raamatu lugemine, reisimine, pilvede imetlemine, hobide ja kirgedega tegelemine... Ja usu kui hing on toidetud hakkab elu sind vastu toetama. Usaldust on vaja.


Puudub hing, puudub elu


Sageli me ei tea, mida hing tahab või kuidas peaks jõudma oma hinge teele. Mina ütlen, et kõik, mis tõmbab ja sulle jõudu annab ongi sinu hinge tee. Enamasti lapsed teavad, mis on nende hinge tee ja seetõttu tasuks oma küsimustega pöörduda tagasi iseenda lapsepõlve ning tuletada meelde, mis sind siis kõige enam sütitas ja kõnetas.

Oma hinge taasavastamine võib olla paras katsumus ja eelnevalt tuleb läbi proovida erinevaid ebamugavaid elu varjundeid, kuid kui hinge teeots juba paistma hakkab, siis tunneb selle kohe ära.

Hinge teel olles tekib sujuvus, voolavus, kergus. Tee liigub takistuste vabalt sinu jaoks õiges suunas. Sa oled hoitud, toetatud ja õnnistatud. Kõik, mida ette võtad õnnestub. Sinu hingejõud toidab teisi inimesi ja kogu ümbritsevat elu. Sellisena aitad sa leida ka teistel oma hingejõudu. Sa inspireerid, lood ja külvad elu seemneid.

Seal, kus pole hinge, seal pole elu. Sinna, kuhu ei panda hinge, see, ei ela. Hinge puudumsel puudub ka edu.Elamine läbi harjumuste on hingeta elu. Hing on rõõmu allikas. Inimesed on alati õnnelikud kui nende hing saab puudutatud.
Inimese hingeosakeste vastu tuntakse suurt huvi maaväliste olendite poolt. Meie hingeosakesi kasutatakse isegi tehnoloogias. Tean isiklikult ühte naist, kes õppis 90ndate alguses USAs astronaudiks ja ta pandi katsetama lendava taldriku simulaatorit. Ülesandeks oli käivitada see mitte nupust ega võtmest, vaid mõttejõul. Vot nii tugev ja veel rohkemat on inimese hingejõud.


Mitte miski siin elus ja eksistentsis ei saa olla tähtsam kui sinu hingeline heaolu. Läbi enda teenid sa teisi, seega enda eest tuleb hästi hoolitseda, et ümberringi oleks kõik hästi. Aga jää valvsaks, kas sinu hing on sinu enda või kellegi teise teenistuses -siin on konks ja üks oluline mõtlemise koht.
1,667 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page