top of page

Lõik "Jumalate Kaarikutest"Paljud on juba kuulnud, et oleme minu abikaasa Kuido Karulaga legendaarse Erich von Dänikeni ainuõigustega kirjastajad Eestis ning tulemas on lisaks veel mitmete teiste maailmakuulsate autorite tõlkekirjandust.


Tuleval nädalal on ilmumas eesti keeles esimene Erich von Dänikeni bestseller “Jumalate Kaarikud”, mida on maailmas tänaseks müüdud üle 20 miljoni eksemplari.


Praegu saate raamatut eeltellida erihinnaga 20€ (tavahind 25€/ raamatupoodides hakkab maksma 29.99 €) meie kirjastuse e-poest: https://algolemusshop.com/.../raamat-jumalate-kaarikud

„Jumalate kaarikute“ näol on tegemist murrangulise klassikaga, mis tutvustas 1968. aastal esmakordselt teooriat, kuidas iidne Maa oli kontaktis maaväliste olenditega.


Autor on kogunud raamatusse faktipõhised tõendid, kuidas Maad on korduvalt külastanud arenenud tulnukad teistest maailmadest. Erich von Däniken uurib kadunud linnu, iidseid varemeid, kosmosesadamaid, ufosid ja hulgaliselt keerukaid teaduspõhiseid fakte, mis viitavad maavälisele sekkumisele inimkonna ajaloos. Raamat hõlmab hüpoteesi, kuidas inimkond sai oma teadmised, religioonid ja teatud sorti müstilised tehnoloogiad iidsetelt astronautidelt, keda tervitati taevast tulnud jumalatena.

Von Däniken küsib, kas enamiku religioonide suulised ja täpselt edasiantud pärimused sisaldavad viiteid kaugetelt tähtedelt tulnud külalistele.


Alustame väga leebelt. Siin teile väike isu tekitav lõik raamatust:


/Vanade kiilkirjade järgi oli sumeritel sõna otseses mõttes uskumatult pikk eluiga. Seega valitsesid kümme algset kuningat kokku 456 000 aastat ning 23 kuningat, kes pidid pärast uputust kõik taastama, suutsid kokku valitseda 24 510 aastat, 3 kuud ja 3,5 päeva.

Aastaperioodid, mis on meile raskesti hoomatavad, kuigi kõigi valitsejate nimed üles tähendatud, ja osavalt jäädvustatud pitsatitel ja müntidel. Mis juhtuks, kui ka siinkohal julgeksime avada silmad ja uurida vanu asju värske pilguga?


Oletame, et tulnukaist astronaudid külastasid sumerite ala mitu tuhat aastat tagasi. Oletame, et nad panid aluse sumerite tsivilisatsioonile ja kultuurile ning pöördusid arenguimpulsi andmise järel tagasi koduplaneedile.


Oletame, et uudishimu ajendas neid iga saja maapealse aasta tagant oma pioneeritöö paika naasma, et tulemusi uurida. Needsamad astronaudid oleksid võinud tänapäevase oodatava eluea järgi kergesti 500 maapealse aasta vanuseks elada. Relatiivsusteooria näitab, et astronaudid oleksid veidi alla valguse kiiruse liikuva kosmoselaevaga edasi-tagasi lennates vananenud vaid umbes nelikümmend aastat! Sumerid oleksid sajandite jooksul ehitanud torne, püramiide ja maju, kus olnuksid kõik mugavused; nad oleksid teinud ohverdusi oma jumalatele ja oodanud nende naasmist. Ja pärast sadu maapealseid aastaid tulid nood tõesti tagasi. „Ja siis tuli veeuputus ja pärast uputust tuli kingriik taevast taas alla,“ ütleb sumerite kiilkiri. „Ja siis tuli veeuputus ja pärast uputust tuli kingriik taevast taas alla,“ ütleb sumerite kiilkiri.


Millistena kujutlesid ja kujutasid sumerid oma „jumalaid“? Selle kohta annavad teavet sumeri mütoloogia ning akadi tahvlid ja pildid. Sumeri „jumalad“ ei olnud inimesetaolised ja iga jumala sümbol oli seotud ka taevatähega. Akadi pilditahvlitel on tähti kujutatud nii, nagu neid võiksime joonistada tänapäeval.

Tähelepanuväärne on vaid see, et neid ümbritsevad eri suurusega planeedid. Kuidas teadsid sumerid, kellel ei olnud meie taevavaatlusmeetodeid, et kinnistähel on planeedid? Leidub jooniseid, kus inimesed kannavad peas tähti, samas kui teised sõidavad pallidega, mil on tiivad. Üks pilt meenutab väga aatomi mudelit: ring, millel asetsevad kõrvuti kerad, mis kiirgavad, kuid ei ole ise kiirtest ümbritsetud. Kui vaadelda sumerite pärandit „taevasilmadega“, tekitab see ridamisi küsimusi ja mõistatusi, mille kõrval kahvatuvad hirm taevaruumi lõputuse ees ja taeva imed.


Need on kõigest mõned põnevad leiud samast geograafilisest piirkonnast: 6000 aastat tagasi veel haruldane spiraaljoonistus Geoy Tepes ja 40 000 aasta vanune tulekivi mastaapne töötlemispaik Gar Kobehis. Sarnased leiud Baradostianis arvatakse olevat 30 000 aastat vanad. Tepe Asiabi kujud, hauakivid ja kivitööriistad on 13 000 aastat vanad. Samast kohast on leitud kivistunud väljaheiteid, mis ei ole tõenäoliselt inimpäritolu./


NB! Raamat sisaldab tähelepanuväärseid fotosid.


Loe edasi peagi ilmuvast raamatust “Jumalate kaarikud” , kust leiad muuhulgas järgmisi põnevaid teemasid:

• Kuidas püramiidis on säilinud reaalne tulnukast astronaut • Kuidas on avastatud tuhande aasta vanused kosmoselendude navigatsioonikaardid • Kuidas ta avastas arvutiastronoomia Inkade ja Egiptuse varemetest • Ta kergitab saladuseloori Antarktika jääkatte all olevalt maa kaardilt • Kuidas Andidest avastati hiiglaslik kosmodroom


Ilona Karula

Kirjastuse instagrami konto koos järjest ilmuvate raamatute infoga leiate siit: https://www.instagram.com/eluvaim.publishing.co

39 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page