Koolikiusamise kõrval on teine sama tähtis teema täiskasvanute kiusamine, mida paljud kogevad töökollektiivides, lähedaste ringis või sotsiaalmeedia keskkondades.
Üha sagedamini otsitakse psühholoogilist abi emotsionaalsele valule, mida kutsub esile teine emotsionaalselt katkine inimene. Justnimelt katkine inimene, sest vaimselt terve inimene ei ole kunagi kellegi suhtes sihilikult pahatahtlike motiividega.
Mida sellisel puhul ette võtta?
Pildistas Karina Jensen
Teise inimesega ei saa midagi ette võtta. Tegeleda tuleb iseendaga.
Naer ja hea tuju võidab kõik.
Ära seo enda isikut teemadega, mis sind ärritavad. Seo oma isik teemadega, mis sind rõõmustavad. Tähelepanu tuleb viia meeldivale ja millelegi kasulikule, mis sind elus edasi viib. Tuleta omale meelde, et igal mõttel, tundel, sõnal on oma kindel vibratsioon.
Kui viibida pidevas languses ja negatiivsetes mõttemustrites, muretsedes (loe palvetades) selle eest, mida sa ei soovi, siis teed endale karuteene ja aitad vägivallale enese suhtes veelgi enam kaasa. Pealegi on negatiivsel energial lumepalliefekt, mis inimese peenkehades kasvab kiiresti enesehävituslikuks jõuks. Selle tagajärjel kahjustub auraväli, mille lohkude ja aukude kaudu jookseb eluenergia välja. Lõpuks kui eluenergia on otsas, siis saab inimesest endast pahaaimamatult energiavampiir, kelle elu koosnebki konfliktidest ja provokatsioonidest.
Puutumatuks saab jääda ainult tugeva auraväljaga inimene.
Comments