top of page

Kuidas mõista, mida hing vajab?


On oluline lähtuda alati oma hinge tundest, südametunnistusest, eetikast, sisemisest nägemisest, mis on hinge kohalolu mõõdupuu. Selleks, et mõista oma tõelisi sisemisi vajadusi ja soove tuleb lahti lasta mõistusest ja lubada endal minna tundesse. Järgnevalt olen kirja pannud mõned punktid, mille järgi kaardistada oma hingevajadusi.


Pildistas Ruudu Rahumaru Art
1. Hinge valikutes puudub loogika. Hinge valik tuleb alati läbi täidlase sisemise tunde, mida tuleb lihtsalt usaldada. Kui tunne on õõnes, kõhe või jääb midagi hinge kripeldama, tähendab see hinge poolset eitust. Õige valik tähendab sisemist jaatamist.


2. Oma hinge valimine tähendab alati enesele truuks jäämist. Me ei astu oma tõekspidamistele vastu ega tee halva varjamiseks head nägu.


3. Hinge valik on aus valik, ilma valede, pettuste ja manipulatsioonideta.


4. Hing tunneb alati kõiki teisi hingi, nende rõõmulaule, abipalveid, tänulikkust ja appikarjeid. Hingetasandi väljund on empaatia.


5. Kui sa ei tea, mida su hing tahab, siis universaalselt ihkab iga hing vabadust. Küsi endalt, mis ei lase sul vaba olla ja saad vastuse, mida su hing praegu kõige enam vajab. Nüüd püüdle selle poole.


6. Hinge seisundit peegeldab väline keskkond. Jälgi, mis toimub sinu ümber ja saad peegelpildis teada kitsaskohad, millega oma elus on vaja tegeleda, et jõuda lähemale puhtusesse iseenda sees.


7. Kui hinge midagi kõnetab, siis läidab end su sees sisemine tuli, kirg, pühendumus, tahteakt, mis võib liigutada mägesid ja kõigutada Kuud.


8. Teha tuleb ainult seda, mis hinge kõnetab, see annab müstilise jõu ja voolamise elus.


9. Ainult välise motiivita puhtad hinge-asjad toovad ellu kingitusi ja rõõmu. Hinge looming puudutab alati teisi hingi.


10. Hing lähtub oma valikute tegemisel alati sellest, mis on armastusega loodud.


11. Inimese sees vallandub rahulolematus ainult siis kui hing ei saa ennast selles kehas vabalt väljendada. Mida rahulolematumana ennast tunned, seda piiratum on sinu hing.
Õpi ennast tundma


Enesetunne ütleb meie kohta ära, kas me tunneme ennast hästi või halvasti. Ja seda kõike kõige otsesemas tähenduses. Kui inimene ütleb, et ta tunneb ennast halvasti, siis tunneb ta iseennast halvasti, sest ainult need, kes on enda sees toimuvast teadlikud, suudavad oma enesetunnet juhtida. Mida paremini valdab inimene enesetunnetust, seda enam rahuldust pakkuvat enesetunnet suudab ta luua.

Kõigil meil on paremaid ja halvemaid päevi. Küsimus on selles, kuidas “pimeduse” keskel mitte pimedaks jääda. Mina soovitan kohe kasutada kõige ümbritseva suhtes peegelefekti, sest see on kiireim ja lihtsaim viis astuda kontakti reaalsusega, mis varjab sügavamalt ennast meie sees. Näiteks kui inimesel on ümberringi palju konflikte, siis tuleks otsida sisemisi konflikte enda sees. Kui meid ümbritsevad närvilised, stressis ja kärsitud inimesed, on soovitatav teadvustada, et ka ise ollakse mingil kujul “liimist” lahti. Kui meile valetatakse otse näkku, on aeg silmitsi seista oma isiklike sisemiste valedega.


Meil tuleb esitada endale küsimus, miks minu teadvus võtab vastu madala võnkesagedusega vibratsioone, et mulle ilmutab end ebasobiv reaalsus.


Igasugune vea eitamine endas tähendab selle jaatamist, sest vastasel juhul ei teki vajadust midagi tõestada, ümber rääkida ega etteheidetele reageerida.

Puudutatud saab see, keda on võimalik puutuda.

Sarnane tõmbab sarnast. Ja selle teadvustamine teeb elu iseäranis huvitavaks.


Mind on alati paelunud vaatlemine, kes kellega suhtleb, miks ja kuidas läbi käib, et teada saada, millised on inimese enda varjatud küljed, mida välja ei näidata. Samamoodi jälgin iseennast. Esitan alati endale küsimuse, miks keegi selliste omadustega just praegu minu ellu ilmus. Või miks ma millegi keskel viibin.


Hästi on võimalik tunda ennast ainult siis, kui õppida iseennast hästi tundma. Mida ausamad me enda vastu oleme, seda parema tulemuse saame. “Kui sa tunnistad, mis on sinu viga, siis saad teada, mis sul viga on.”


/Ilona Karula/ "Hinge valede nõiaring"

1,469 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page