top of page

Kookonist väljuv liblikas


Täna soovin jagada teiega "Liblika" peatükki "Hingesõnumite" raamatust, sest elu on väiksemaid ja suuremaid üllatusi viimasel ajal täis.

Näiteks tänasest võib leida mu hobi korras loodud digitaalset muusikat Spotify platvormilt, mis pidevalt täieneb ning juba loetud päevade jooksul olen saadaval ka iTunes'is, Apple Musicus, FB, Instagrami, Tik-Toki reelsides ning enam kui 150-s USA muusikapoes.

Mu öisest lõbutsemisest on sündinud midagi enamat ja see on just kui sõõm värsket õhku tavalise argirütmi vahele. Mina muidugi muusiku tiitlile ei pretendeeri, sest tegemist on tõesti puhtast südamest arvuti taga lõbutsemisega ja on boonus kui kellelegi peale minu veel meeldib./Just siis, kui röövik arvas, et ta elu hakkab lõppema, kasvasid talle tiivad ja ta tõusis hoopis lendu.

Mitte kunagi pole hilja alustada oma lendu. Kaunimana kui kunagi varem. Tõtt-öelda asub see eesmärk vaid otsuse kaugusel.


Lapsepõlves unistasin, et saaksin luua muusikat, sest juba väikesest peale on helid ja meloodiad iseenesest minu peas mänginud.

Kaugele seljataha jäävad kümme aastat viiuli- ja klaveriõpinguid, mille jätsin omal ajal pooleli, sest koolis ei saanud ega tohtinud ise midagi luua. Mina aga tahtsin, et muusika tegemine oleks vaba ja lõbus.

Nüüd, aastakümneid hiljem, kui olin tõsimeeli arvanud, et muusika rong on ammu läinud ja kunagine unistus jäänud kaugele lapsepõlve, avastasin ma muusika loomise arvutiprogrammi kaudu, mida otsustasin enda lõbuks proovida.

Ennäe imet, aga klaverimäng oli veel täiesti meeles. Minu suureks üllatuseks on tänapäeval seda võimalus lausa arvuti klaviatuuril teha. Nüüd loob minu muusika end vabalt ning kes oleks võinud arvata, et kõik võimalused oma loomingu avaldamiseks asuvad vaid ühe nupuvajutuse kaugusel.

Sarnaselt on võimalus minna ka kunsti õppima, sest kunstistuudiod ootavad enda juurde kogu aeg uusi igas vanuses huvilisi. Või miks mitte minna tantsukursustele, õppida treeneriks või alustada hoopis oma pagaritöökoja loomist.


Kõik võimalused on tänapäeval avatud, et proovida seda, mis kunagi on jäänud pooleli või tegemata, aga mille üle hing kindlasti rõõmustab, kui me uuesti endale võimaluse anname ja järele proovime.

Ei, sa pole oma unistustega tegelemiseks liiga vana ega andetu. Sa oled hoopis kookonist väljuv liblikas, kes ootab õiget hetke lendu tõusmiseks./


231 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page