top of page

Kõik hea ja halb sõltuvad su hingest!


Inimese hingeenergia on kõige tervendavam ja keha taastavam energia, mis saab füüsilisele tasandile kasu luua siis, mida enam ta kehas kohal on. 


Hingeenergia hakkab kehast eemalduma kui inimene teeb mõistuse tasandil konfliktseid valikuid oma hingega. Näiteks valib oma ellu suhted, mis asuvad peamiselt mõistuse tasandil ega kohtu kuigi palju hinge tasandil. Sama on tööga, hobidega, keskkonnaga, kommuuni- ja kogukonnaga, kuni harjumusteni välja, mida hing ei toeta, aga mida mõistus valib ja otsustab.


Kui inimene seob ennast millegagi, kus puudub hingeline ühendus, siis muutub ta sisemiselt rahulolematuks. Sisemine rahulolematus võib väljenduda ka seletamatus segases tundes, kus kõik on justkui pealtnäha hästi, aga miski närib inimest seestpoolt ning ta tunneb nagu otsiks või ootaks ta veel midagi, mis looks temasse täiuslikuma tunde. 


Mida enam on inimene seotud teemade, tegevuste, suhete ja keskkonnaga, kuhu ta hingeliselt ei kuulu ja milles viibides ta ei saavuta vaimset ühendust, seda suurema tõenäosusega hingeenergia eemaldub kehast ning lõpuks võib keha jääda tundetuks, tajud nõrgeneda, empaatia ja emotsionaalne intelligentsus väheneda, kuni haigestumiseni välja.  

Hing kõneleb tunnete keeles, mis tähendab, et hinge valikute ehk õige äratundmine saab aset leida siis kui inimene järgneb oma tundele, mitte teiste arvamusele või ühiskonna poolt seatud normidele. Inimese sisemine tunne ehk tema hing kõne saab olla talle kõige targem vaimsem teejuht. Seega vaimseid teejuhte ei peaks otsima teiste inimeste ega vaimolendite seast. Õpetajad, eeskujud või eessammujad võivad jagada inspiratsiooni, kuidas toetuda oma tundele, kuid kindlasti ei tohiks keegi ette öelda, milliseid valikuid ja otsuseid keegi tegema peaks. 


Mida enam hakkab inimene uskuma ja usaldama kedagi teist peale iseenda, siis tähendab see, et tema enda usk ja usaldus iseenda vastu vähenevad. 

Kuidas muidu saad sa välja arendada, meelde tuletada ja maksimaalseks treenida oma eneseteadlikkust ja sisemist tunnetust kui sa seda ei kasuta, vaid lased teistel ette öelda?


Inimese võimed on nagu lumepall. Kui hakata neid kasutama, siis läheb lumepalli veerema, mis aina kasvab ja võimendub. Kui oma võimeid ei treenita ega kasutata, siis ei saa ka lumepalli (loe võimeid) tekkida. 


Selleks, et oma hingega suurepärane kontakt saavutada ja kuulata läbi oma keha väljenduvaid tundeid ehk hinge kõnelust pole vaja midagi müstilist. Piisab sellest kui sa kõige argisemaid tegevusi langetad tunde pealt. Näiteks tunnetad ette, millist teed pidi sõita sihtpunkti, et vältida liiklusummikuid. Millisesse supermarketisse minna, kus võiks olla kõige vähem rahvast või lühemad järjekorrad. Millisest parkimisplatsi vahest sisse keerata, et leida vaba parkimiskoht. Millist poodi külastada, kust leida omale õige mantel või õhtukleit jne. 


Kõik inimesed on kogenud sisetunnet ja saanud imede osaliseks, kuidas nad kohtavad parimat võimalust ja saavad rahuldust pakkuvaima kogemuse osaliseks kui nad vaid teevad nii nagu hing ihkab, süda igatseb ja tunne juhatab. Seda oskust on vaja järk-järgult treenida, kuni tundele järgnemine muutub iseenesest mõistetavaks, mil lõpuks ka oma elu suurimaid ning riskantsemaid otsuseid julgetakse langetada tunde pealt. 


Toon teile näite.


Kellegi kireks on kulinaaria, ta valmistab suure naudinguga kodus sõpradele süüa, aga igapäevaselt töötab ta hoopis juristina. Kui juristi amet teda ei kütkesta, ei tekita põnevust ega raba inspiratsiooniga jalust, siis on ta keskpärane jurist, kes ootab reedeid ja vihkab esmaspäevi. Tõenäoliselt suunasid tema mõistus ja välised mõjutajad teda juura haridust omandama ainult seetõttu, et see tundus mainekam kui kutseharidus.

Aga kutseharidust omandades pole kellelgi keelatud juurde õppida ärijuhtimist, et rajada tulevikus omaenda ettevõte ning kasvatada see edukaks ja suureks.

Selles inimeses peidab ennast seisev vägi.

 

Südamesoovidele järgnedes pole kohta kõrvalistele arvamustele, mainekusele, prestiižile ja väga sageli ka loogikale. Südame rajad algavad sageli mõistuse jaoks ebaloomulikest valikutest, ent viivad alati õigetesse ja loomulikesse punktidesse välja.

Kui arvestada asjaolu, et me enamiku ajast veedame tööl, siis on äärmiselt oluline järgneda oma kirele, et südames tärkaks võime nautida oma elu ja tööd iga ihurakuga. Kui me seda ei tee ja parema meelega tahaksime maa pealt ära kaduda, siis viitavad tahtejõuetus, kiretus ja energiapuudus asjaolule, et me täidame võõraid eesmärke ja oleme oma eluga valel teel!

 

Kõik inimesed on kogenud seda maagilist tunnet – kasvõi korra elus kauges lapsepõlves –, mil kehas on süttinud see müstiline vägi, mil me oleme millestki nii haaratud, et pühendame ennast naudinguga ja jäägitult. Aeg lendab igaviku piirile ja meie ümbert kaob ruum. Ainus, mis ümbritsevast reaalsusest märku annab, on väsinud keha, kellel silmad kuueteistkümnendal tegutsemise tunnil endiselt veel säravad peas, aga füüsis nõuab peatumist ja peakene pehmel padjal puhkamist. Samal ajal ei jõua hing oma säramises ära oodata, millal saaks taas suure entusiasmiga loomist jätkata. See ongi inimeses peidus olev suur edasiviiv vägi!

 

Oma väes olemine tähendab järgmist:

I Me vägi vallandub siis, kui järgneme oma kirele.

II Me voolame vabalt ega pea endast midagi välja punnitama.

III Me loome loomulikult, mitte sunnitult.


Me etendame iseennast, mitte kedagi teist, kelle rollis meid soovitakse näha.

Iga otsust, valikut ja liigutust saadab laitmatu tugev sisemine tunne, mis mõtestamata teab, kuhu ja kuidas edasi, millal on õige mõõt midagi alustada või lõpetada.

 

Me õnnestume kõiges, mida ette võtame, kui oleme sisemiselt õnnelikud ehk sisemiselt õnnestunud. Seega ei peaks ühtegi vabandust leiutama, et valida oma ellu olemisi ja tegemisi, millega sisemiselt ei nõustuta, seda enam, et igaühe sisemine õnnestumine on tema enda otsustamise võimuses.

 

Alles õnnelikuna võime lugeda ennast tõeliselt õnnestunuks, mitte vastupidi. Seega, alustuseks tuleb õnnestuda enda sees, et seejärel õnnestuda kõiges välises, mis asub võimalustena me ees.

Mis peamine, hingega kooskõlas oled sa õnnelik ja õnnelikuna oled sa terve.  

Ma jään alati haigeks siis kui olen õnnetu. Sageli juhtub see siis kui kukun kõrgelt sügavasse frustratsiooni või masendusse, mis tabab mind ootamatult. Seetõttu oma vaimse ja füüsilise tervise nimel olen hakanud eemalduma kõigest toksilisest, mis võiks mind kukutada. Lihtsalt lahkun teatud tsüklitest, mustritest ja reaalsustest teadlikult ega anna rohkem luba iseendal osaleda mind kahjustavates nõiaringides. 


Eile panin instagrami storysse üles käesoleva postitusega sobituvad mõtted: “Kui sa keskendud iseendana paremaks saamisele, hinge kooskõlale, siis Kõiksus saadab su teele suhteid ja võimalusi, mida sa väärid ja kes sind väärivad. Kui sa millestki ilma jääd, siis Kõiksus võib sind hoopis sellega kaitsta glow downimise eest, et sa saaksid olla suunaga glow up! Kõiksus tahab alati sinult raskused maha raputada. Seega raputused võivad olla teinekord hoopis millegi sulle kahjuliku blow up! ehk positiivne torni moment.”


Kõik, mis kordab ennast kaks korda, see on koht, kus tasub midagi aru saada. Kõik, mis kordab ennast kolm või kümme korda, see on koht, mis näitab, et midagi pole aru saadud. Konstantne rahulolematus tähendab, et hinge pole kuulatud ja tema soovidest aru saadud. Rahuldust pakkuv elu saab võimalikuks oma hinge vajadusi mõistes ning oma hinge soovidele eranditult järgnedes.


Kokkuvõtvalt võib öelda, et kõik hea ja halb sõltuvad su hinge kohalolust või selle puudumisest. Kui on halb, siis vaata oma hingele otsa.


Ilona Karula (artikkel sisaldab lõike mu raamatust "Su varjatud vägi").

Pildi autor Penelope Russak

Eluvaim kirjastuse instagram: https://www.instagram.com/eluvaim
565 views0 comments

Recent Posts

See All

Opmerkingen


bottom of page