top of page

Hingede sõprusest unenägudes

Updated: Jan 30, 2020

Praegu on saabunud aeg, mil hinged omavahel intensiivselt unenägude tasandil suhtlevad. Sealjuures ei pea inimesed omavahel suured sõbrad ega tuttavadki olema, vaid hinged suhtlevad, ilma et nad siinses reaalsuses kuidagi lähedased oleksid. Tegu võib olla omavahel täiesti võõraste inimestega, kes hoopis hingemaailmas on suured sõbrad.

Järgnevalt jagan teiega katkendit oma "Lapse Hinge" raamatust, kuidas minu hing andis teisele hingele nõu ja juhendas, milliste vahenditega ta saaks inimesena oma abielu tervendada ja toetada. Hiljem kulgesid Kõik sündmused peaaaegu samamoodi ka tavareaalsuses nagu unenäos.


Mul oli kunagi kolleeg teisest osakonnast, kellega me vaid koridori peal kohtusime ja ma ei mäletanud isegi tema nime. Kord ilmus ta mu unenäkku, kus palus abi, kuidas oma meest toetada ja temaga paremaid suhteid luua. Me seadsime sammud kristallipoodi, kus ma talle pikalt ja laialt seletasin, milliseid kivikesi valida. Valisime koos välja ühe väga ebatavalise mäekristalli meenutava apofülliidi ja roosa kvartsi. Apofülliit on tingimusteta armastuse aktiveerija ning roosa kvarts õrnuse esilekutsuja ja tunnete tervendaja.

Mul oli see unenägu juba meelest läinud, aga kui ma mõned päevad hiljem tema laua juurde pidin astuma, et üks kaust ära viia, siis tabas mind üllatus. Tema laua nurgal seisid apofülliit ja roosa kvarts, mille ta äsja endale kristallipoest soetanud oli. Küsimuse peale, kas tegu on apofülliidiga, küsis ta hämmeldunult. “Kuidas sa seda tead?”

Nimelt on apofülliit ja mäekristall silmale nii sarnased, et ka lähemal vaatlusel paljud huvilised neil kahel vahet ei tee. Kuid on üks lihtne viis aru saada, kummaga on tegu: apofülliit on alati nelja küljega püramiid ja erinevalt mäekristallist on sellel hõbedane või helesinakas sära.

Mina neid kive laua peal ei uurinud, vaid küsisin spontaanselt, kas tegu on apofülliidiga. Kui uurisin lähemalt, et kuidas teadis kolleeg endale nii erilise kivi soetada, vastas naine: “Ega ma teadnudki. Ma ei tea isegi, miks ma sinna poodi läksin. Tunne tuli peale. Kivi nähes paistis see kuidagi tuttav, kuigi ma polnud varem seda nimegi kuulnud.”

Ühel firmapeol, kui ta pisut rohkem veini oli joonud ja me omavahel pikemasse vestlusesse laskusime, tunnistas ta, et oli mind unes näinud – me valisime neid kive koos ning seepärast ta sinna kristallipoodi üldse läks ja need ostis. “Tahtsin oma silmaga näha, kas selline pood ka päriselt olemas on ja ma need kivid sealt üles leian,” pihtis ta. Seepeale küsisin, kuidas ta teadis õigesse poodi minna. “Mäletan, et olime unenäos kusagil keldripoes. Guugeldasin kristallipoode ja käisin mitu tükki läbi, kuni leidsin selle õige, mis polnudki teab mis keeruline,” selgitas kolleeg. Kui mainisin naise abikaasat, pärides, kas ta on mehele need kivid juba üle andnud, siis tegi kolleeg suured silmad ja küsis, et kust ma veel seda tean, et need kivid on tema abikaasale mõeldud. Siis mainisin talle, et me nägime ühte ja sama unenägu, milles ta rääkis mulle oma abikaasast. Seda viimast seika naine ise ei mäletanud, aga kõik muu kividega seonduv oli tal eredalt meeles.

Toimunu muutis ta skeptilist meelt selles suhtes, et on olemas reaalsus väljaspool füüsilisi piire ja tegu on millegi enamaga kui lihtsalt kokkusattumusega.

Inimesed tõepoolest sõbrustavad ja käivad läbi omavahel hingedena hoopis teistel tasanditel.

Loe edasi hingedega suhtlemisest minu värskelt ilmunud raamatust "Lapse Hing", mille leiad autori e-poest www.algolemus.com/shop ja kõikidest suurematest raamatupoodidest üle Eesti.

Ilona Karula /www.algolemus.com/ Kõiksuse Kanaldused Stuudio

430 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page